7 tipů, na co si dát pozor při malování pokojů v domě

Malovat pokoje se může zdát jako jednoduchý úkol, ale je to opravdu snadné? Všichni víme, že malovat pokoje v domově obvykle znamená zřídit binec. To je dobře, protože paint dropy, nástroje a potřebné materiály všechny potřebují místo.

Ale když jde o malování pokoje, příprava a přístup jsou stejně důležité jako výběr správné barvy. Je tu totiž spousta věcí na pamatování.

Pokud jste se tedy rozhodli vytvořit designový detail pro domov, jsou zde některé tipy a doporučení, která je třeba mít na paměti při malování pokojů.

Vyčistěte si stěny, než začnete barvit

Všichni víme, že nejdůležitějším krokem je vždy odstranění starého nátěru, aby se zabránilo nesprávnému výsledku. Než začnete malovat, je nutné speciálním čisticím prostředkem nebo detergentem stěny dobře očistit.

Pokud jsou stěny jen lehce znečištěné, můžete použít mokrý hadřík na obyčejnou vodu. Cílem je odstranit veškerý prach a nečistoty, aby barva dobře držela na stěně.

Připravte si správné nástroje

Všichni víme, že barva nezůstane na nástěnce, pokud nemáte správné nástroje. Proto je nutné zajistit, aby nástroje byly dostupné, než budete malovat.

K dostání je spousta nářadí, jako je papírová ochrana, houby, kartáče a okraje. Makat budete muset i s velkými stroji, jako je míchač nebo vysavač. Používání správných nástrojů vám pomůže při detailní práci a usnadní vám vymalovávání jakéhokoliv typu.

Investujte do správných produktů

Když už je vše nachystáno na malování, je nutné zajistit, abyste měli kvalitní produkty.

Nejdůležitější je volba správné barvy: Platí zde zlaté pravidlo, že je třeba vybírat kvalitní produkty s odolnou barvou. Barva by měla být schopná odolat vlhkosti a teplu, aby byla krásná i mnoho let.

Je také důležité používat správné nátěry, jako je latexová barva nebo akrylátová barva. Můžete také zvolit ochranné nátěry, které se často používají na dřevo. Takový nátěr zabraňuje vlhkosti a zatěsní všechny pronikající desky.

Dbejte obezřetnosti během malování

Je to zřejmé, ale poznamenejme si to: při malování je nutné dodržovat bezpečnostní opatření.

Nejdůležitější je nosit vhodné osobní ochranné pracovní prostředky, jako jsou respirátory, brýle a rukavice. Váš domov by měl být větraný pomocí otevřených oken, aby se zabránilo úniku chemikálií, které jsou uvolněny během malování.

A především nenechte děti a domácí zvířata vystavena chemikáliím. Ať už je to cokoliv, je to nebezpečné a pravděpodobně nebudete chtít, aby byli někteří členové rodiny vystaveni těmto nebezpečným látkám.

Vyberte si správný vzor pro každou stěnu

Navrhování stěn je jednou z nejdůležitějších částí pro vytvoření designu. Je klíčem k vytvoření krásných a trvanlivých stěn.

Nejbezpečnějším volbou může být jednobarevné uspořádání. Ale když se rozhodnete pro pestřejší vzor, existuje několik typů vzorů, které je třeba zvážit.

Například vázaný vzor s horní lemovanou lištou tvoří nádherný design. Rovněž lze namalovat klasický proužkovaný vzor pro moderní design.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli vzor stěn, je důležité si uvědomit, že úspěch závisí na tom, jak reprodukujete vzor bezchybně.

Nakonec je důležité, abyste zkontrolovali, zda nátěr dobře drží a po malování ho zakryjete ochrannou vrstvou jedním z mnoha ochranných nátěrů.

Tyto tipy a doporučení pomáhají zaručit, že výsledek bude trvanlivý a naprosto dechberoucí. Pokud jde o malování pokoje, je dobré vždy počítat s přípravou, zabezpečením a správným přístupem.

7 tipů pro malování pokojů v domě

Malování interiérů je dovednost, kterou vyžaduje praxe, a jako s každým takovým projektem je třeba být dostatečně informovaný o věcech, na které si je třeba dávat pozor. Níže uvedené 7 tipů vám pomohou zajistit, aby se váš projekt interiérového malování podařilo zdárně dokončit bez komplikací.

  • Nezapomeňte maskovat – Dříve než začnete malovat, by měli zajistit, abyste všechny žádané části základního prostoru masce rozřezali – nábytkové nohy, ovladače oken, lišty, radiátory atd. To umožní, aby se barva dostala až do těch nejzapadlejších míst a zajišťuje, že její nanášení bude dokonale hladké.
  • Nechte si čas – Každá vrstva barvy může po ruce trochu dlouho schnout – čím více vrstev barvy nanášíte, tím je to ještě horší. Ujistěte se tedy, že nenecháte hned do dalšího dne nanášení barvy, jakmile se jedna vrstva stane zcela suchou, vyhněte se také „pře-škrábání“ povrchu.
  • Dodržujte pořadí – Jakmile se rozhodnete, jak budete s barvou postupovat, ujistěte se, že se řídíte podle tohoto pořadí. To znamená, že pokud používáte různé odstíny stejné barvy, začnete první a nejtmavší – nebude se vám líbit, pokud je nejprve pomyslně všechno zesvětlíte.
  • Používejte odlišné štětce – Když kupujete nářadí malířské, odlišné štětce používejte pro základní, střední a tmavé odrůdy stejné barvy. Tato technika usnadňuje dokončení jednotných, dokonalých, přirozených vzhledů.
  • Odstraňte starou barvu – Před přidáním nové vrstvy barvy je třeba odstranit veškerou starou barvu z interiéru – Tento krok je obzvláště důležitý pro malování stěn, kde může stará barva ovlivnit výslednou aplikaci nové barvy a stává se jen matnou a nevzhlednou.
  • Používejte malovací fólie – Malovací fólie se shromažďují na protilehlých plochách nebo se připravuje DIY nátěr k vycentrování a ochraně koberců, nábytku, knihoven nebo dalších citlivých předmětů před rozpouštědly.
  • Nezapomeňte vyčkávat – Jakmile vaše malování skončí, neotálejte s uvedením barvy do provozu. Odborníci doporučuji alespoň 14 dní čekat, než budou příjemnosti vaší práce procitat tím, jak aroma z barvy úplně vymizí.

Malování interiérů je velkou odpovědností, ale držením se zdravého seznamu úkolů se budete moci spolehnout na dokonalou práci. Při následování uvedených 7 tipů si nebudete muset dělat starosti a můžete se do práce pustit s klidem.