5 trendy barev pro malování pokojů pro letošní rok

Malování interiérů je oblíbená a často opakovaná úprava domů v celém světě, jako způsob, jak můžete změnit atmosféru v domě za málo peněz. Letošní rok fascinuje a často se říká, že určité trendy najít formu v každé oblasti ekonomiky. Pokoje nejsou výjimkou a také tady se vyskytují určité trendy. Pokud se rozhodnete svůj dům přemalovat, můžete se inspirovat následujícími 5 trendy barvami pro malování pokojů pro letošní rok.

Prvním barevným odstínem je modrá. Modrá je teplou slušivou barvou, kterou se v tomto roce obzvlášť doporučuje. Modrá má schopnost vám dát klid a učinit váš domácí svět menším. Navíc modrá je velmi populární v kombinaci s bílou, černou nebo neutrální barvou.

Dalším výrazným barevným odstínem je šedá. Šedá nikdy nezklame a letos je obzvlášť relevantní. Šedá dává super moderní a luxusní vibrace a je to také zajímavý způsob, jak vytvářet zajímavý kontrast s některými teplými barvami.

Třetím trendy barevným odstínem je purpurová. Letos jsou tmavě fialové až akcenty nejméně purpurové barvy jedinečně moderní. Pokud to chcete zkusit a přinést něco nového do svého interiéru, purpurová se hodí nejen do obývacího pokoje, ale i do ložnice.

Další barvou, kterou byste měli zvážit, je béžová. Béžová je obecně velmi oblíbenou a univerzální barvou a letošní rok obzvlášť to dosvědčuje. Kromě toho, že je neutrální a klasická, je hotspotem, kde se mísí moderní, rustikální a luxusní design.

A naposledy, ale rozhodně ne nezbytně, poslední z 5 trendů barvy pro malování pokojů je zelená. Zelená může být odlišná, od tmavě zelené až po světle zelenou, ale všechny vypadají mimořádně. Navíc je to barva, kterou nikdy nevyhoříte a vždy překvapí.

Těmito 5 trendy barvami, jsou vaše možnosti pro změnu vašeho interiéru pro letošní rok rozsáhlejší než jen malování pokojů bílou, černou nebo šedou barvou. Inspirujte se a užijte si den malování.

Jak se vyvíjí trendy v barvách pro malování pokojů

Když se podíváte na trendy ve výzdobě interiérů, jedna věc je jistá – barvy kolem nás se mění. Návrháři interiérů jsou stále kreativnější a používají širší paletu barev. Pokoje, které byly dříve ozdobeny tlumenými pastelovými odstíny, jsou nyní přemalovány ve vibrantních, sytých odstínech. Pokud chcete aktualizovat svůj domov, zde je několik trendů, které stojí za pozornost.

Jedním z nejsilnějších trendů je obloha s hlubokými odstíny modré barvy. Tento trend se často liší od předchozích modrých schémat, jako je například lapač mechu nebo azurové odstíny. Tlumené lehké odstíny střídají sytě modré, tmavší, až po temnou mórem.

Navíc k těmto sytým odstínům byly zařazeny živé růžové, zelené a oranžové. Tyto třpytivé barvy vytvářejí místnost, ve které se budete chtít zabarvit. Osvěžte a zředěte se syté odstíny a střídejte je neměnnými barvami, jako je bílá nebo pozadí přírodního dřeva, abyste zabránili tomu, aby se místnost zdála příliš dynamická.

Do oblíbených barev patří také červené. Tento robustní odstín je ideální pro interiéry, které potřebují ohnout prostor. Zvyšuje pozornost a poskytuje mírné schéma pro designéry, kteří hledají něco bohatšího. To je krátká příručka o nejnovějších barevných trendech pokojové malby. S tímto vědomím zvažte, které barvy by mohly být nejlepší pro vaši malbu.